Kde chodíte dobíjet baterky?

Po delší době a s velkým potěšením Vám přináším nový příspěvek a toto hezké zamyšlení spolu s nádhernými fotografiemi. Vše je dílem mé šikovné maminky.

Dnes a denně se na nás ze všech stran jako lavina hrnou informace o tom, jak máme mít rádi sami sebe, jak se zdravě stravovat, cvičit, jak relaxovat, meditovat…. Ale jak toho dosáhnout? Kde být chvíli v klidu, nerušeně rozjímat, případně na nic nemyslet? Ve městě to je těžší. Tam se ten kýžený klid hledá hůře. Pokud máte blízko do lesa, tak to je ono. Když vejdeme do lesa, uklidníme se, cítíme se vyrovnaní a dobře. Energie přírody je silným zdrojem inspirace a harmonie.

Pokud bydlíte na vesnici a jste majitelem zahrady, máte vystaráno. Určitě se tam najde klidný kout, kde budete moci být na chvíli sami sebou, jen tak sedět, dívat se do zeleně a na nic nemyslet. Mám to štěstí, že takový koutek mám na své zahradě u rybníčku. Je tam božský klid. Tato část zahrady si žije svůj vlastní život a já do ní moc nezasahuji. Právě proto se tam zdržuje hodně různých živočichů, roste spousta stromů, keřů a rostlin. 

Vyjít si do přírody (do lesa, na zahradu, do parku…) to rozhodně není ztráta drahocenného času, který většina lidí dneska tak těžko hledá. Po takové chvilce klidu totiž načerpáme tolik potřebnou energii a čas takto strávený “sám se sebou” je tou nejlepší investicí.


A jak to máte vy? Kam chodíte relaxovat a jak se dnes moderně říká: dobíjet baterky?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments