Taškošití a pytlíčky

Je mi líto každého kousku látky, a tak jsem léta střádala a sbírala různé zbytky látek u příbuzných a známých. A postupně jsem z nic začala šít to, co bylo zrovna třeba. A tak vznikly i mé první tašky.

Orient

Ve starých skříních mých babiček a tetiček se našly různé poklady v podobě pevných dekoračních látek se zajímavými vzory. A tak jsem taškami obdarovávala další příbuzné a známé. Sama jsem je začala používat na přenášení různých maličkostí a samozřejmě také na nákupy. A když mi zrovna zásoby došly, tak jsem se prošla po obchodech s látkami a dokoupila pár zajímavých kousků a šila jsem tašky dál. Přesně na míru tomu, pro koho byly určené. V šití tašek pokračuji i nyní, v době, kdy se stávají čím dál tím více oblíbené pro svou „ekologičnost“ a lidé jimi postupně nahrazují tašky igelitové. Největší pochvalou je pak pro mě radost obdarovávaných nebo pochvala od paní prodavačky v obchodě, když nakládám zboží do plátěnky a ne do igelitky.

A tak nějak podobně se zrodil i další nápad. Poznala jsem paní Lenku, majitelku obchůdku Farma domů, která se věnuje zdravému stravování a  ve svém obchůdku nabízí produkty místních farmářů a další kvalitní potraviny. Abychom omezili používání igelitových tašek a pytlíků, napadlo nás nabídnout v obchůdku zákazníkům tašky a pytlíky šité ze zbytků látek a také ty, které jsou tzv. „recyklované“. To znamená, že se například ze závěsu, který je již nepotřebný, našijí pytlíčky. Ty pak slouží stejně dobře jako igelitový sáček. A navíc vydrží podstatně delší dobu a hlavně se jich nespotřebuje tolik jako těch plastových. Stejně tak je tomu i u šitých tašek… A můžete posoudit sami, že jejich originalita spočívá ve vzorech a materiálech vpravdě neokoukaných a nadčasových.

Tašky různých rozměrů na nákupy všeho druhu

A kdybyste chtěli Farmu domů navštívit a nevíte, kde ji najdete, tak určitě koukněte na její stránky, vřele ji doporučuji http://www.farmadomu.cz/   https://www.facebook.com/farmadomu.cz/

Fajne šití 10. Září, 2018

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/191308/virtual/www/domains/fajneziti.cz/wp-content/themes/fajneziti/single.php on line 39

Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na