Fajne žití aneb snesitelná lehkost bytí

Jednou, bylo to na mých studiích na gymnáziu, jsme měli za úkol napsat úvahu o tom, co je pro nás v životě nejdůležitější. Bez váhání jsem věděla, že to jsou vzájemné mezilidské vztahy. Dnes po letech je to stejné, stavím je stále na první místo.

Cesta

            Abych mohla mít s ostatními dobré a hezké vztahy, musím mít dobrý a hezký vztah i sama k sobě. Umění naslouchání, sdílení, pochopení, odpuštění, neodsuzování a přijetí – to jsou všechno velmi důležité věci, které mohou náš život dělat lehčím. Skrze nic jiného než chuť poznání sebe sama a neustálou prací na sobě k nim postupně dojít nelze. A věřte, že je to jedna z nejtěžších věcí v našem životě. Kam se na ni hrabe složitý větný rozbor z hodin českého jazyka nebo třeba rovnice o dvou neznámých… A je to také práce na celý život, z vlastní zkušenosti už vím, že rozhodně není  marná a stojí za to.

Tak to jsem se dnes nějak hodně hluboce zamyslela, ale nebojte se, jelikož mám ráda humor, vaření, tvoření, lidi a vše možné, budete na mých stránkách nalézat i jiné příspěvky, a to pravidelně, vždy jedenkrát týdně.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments